Potrzebujesz pomocy, dzwoń - doradzimy rozwiązanie:  608 44 22 04

Blokady alkoholowe

Podstawowym zadaniem urządzenia jest wymuszenie badania trzeźwości u kierowcy przed startem silnika. Uruchomienie samochodu staje się możliwe, gdy wynik badania nie wskaże przekroczonego progu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

AUTOWATCH720TAB

to najkrótsza droga do powrotu na drogę dla osób, którym zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Najwyższa jakość została potwierdzona przez homologację wystawioną przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Jest doskonałym wyborem dla kierowców prywatnych.

AUTOWATCH720TAB

został również doceniony przez największych przewoźników miejskich. Zakłady komunikacyjne w całej Polsce posiadają już 500 urządzeń AUTOWATCH720TAB. Jakość naszego produktu i kompatybilność z systemami flotowymi pozwala nam plasować się na miejscu lidera rynku.

Aby uzyskać możliwość prowadzenia pojazdów wyposażonych w alcolocka należy złożyć stosowny wniosek do Sądu, który wydał nam zakaz. Dotyczy on dalszego wykonywania przedmiotowego środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę.

Aby zyskał on na wiarygodności, warto jest dołączyć do niego dowody, które poświadczą Sądowi to, że nie stanowimy niebezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego i mówiąc w uproszczeniu, dobrze się prowadzimy. Mogą być to więc wszelkie zaświadczenia oraz opinie od pracodawcy, zaświadczenia o niekaralności etc.

Zgodnie z w art. 182a. kodeksu karnego kierowca może prowadzić pojazd wyposażony w tzw. alcolocka.
Co to oznacza w praktyce?
To, że jeśli alkomat wykryje chociażby minimalne stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu (do poziomu 0,2 promila), wówczas nie ma szans na uruchomienie samochodu.

 Zobacz film